Достапни линкови

Русија ја укина вонредната состојба за пожарите


Русија денеска ги укина вонредните состојби во последните 7 региони зафатени од шумските пожари. Со ваквата одлука се става крај на кризата со пожарите во земјата при што изгореа околу 200 илјади хектари шума . Повеќе од 50 луѓе загинаа во пожарите што ја зафатија земјата
XS
SM
MD
LG