Достапни линкови

Американски сили спасија ирански морнари


8-мина ирански морнари, чиј брод се запалил во Арапско Море, биле спасени од американски воени хеликоптери, кои биле на носач на авион, на 80 километри од несреќата. Иранските морнари биле префрлени на носачот Хари Труман и се организира нивното безбедно враќање дома.
XS
SM
MD
LG