Достапни линкови

Обама во посета на Флорида


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе ја посети Флорида до каде што стигна нафтената дамка по експолизијата на нафтената платформа во април во Мексиканскиот залив. Обама заедно со своето семејство ќе ја посети Флорида и плажата Панама Сити за да ги увери туристите дека плажите се сигурни и чисти.

XS
SM
MD
LG