Достапни линкови

Конфискација на оружје во регионот на Митровица


Косовската полициска служба почнала да го конфискува илегалното оружје во регионот на Митровица, соопшти денеска полицијата. Во текот на изминатиот викенд на северот на Косово од заскитани куршуми биле повредени неколку лица.
XS
SM
MD
LG