Достапни линкови

Нема разговори се додека Техеран е несериозен


Портпаролот на Белата куќа Роберт Гибс ја отфрли понудата на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад за разговори со американскиот претседател Барак Обама на маргините на Генералното Собрание на ОН во септември. Гибс изјави дека администрацијата на Обама секогаш велела оти е подготвена за дијалог околу иранската незаконита нуклеарна програма, доколку Техеран е сериозен. Според Гибс, досега таквата сериозност ја немало.
XS
SM
MD
LG