Достапни линкови

Путин повика на итен состанок за пожарите


Рускиот премиер Владимир Путин свика итен состанок со гувернерите на регионите кои се погодени од пожарите . Пожарите кои ја зафатија Русија се едни од најлошите во последните неколку децении. Во гасењето на пожарите учествуваат 238 илјади пожарникари, на нив им помагаа 2.000 војници а имаат и подршка од 226 авиони. Досега во пожарите загинале 31 човек.
XS
SM
MD
LG