Достапни линкови

Обама бара ослобудавање на американците во Иран


Американскиот претседател Барак Обама повика Иран веднаш да ги ослободни тројцата американскии туристи кои се држат во Исламската Реупублика повеќе од една година. Во писмено соопштение, Обама рече дека тие никогаш не работеле за американската влада. Обама изјави дека тројцата Американци се само авантуристички млади луѓе кои го претставуваат најдоброто од Америка. Обама изјавил дека тие неправедно се држат во неправеден притвор и дека со тоа го крши меѓународните конвенции за човекови права.XS
SM
MD
LG