Достапни линкови

Топлотен бран, пожари и жртви во Русија


Руското министерство за интни интервенции соопшти дека 5 лица го загубиле животот, а на илјадници им изгореле домовите во шумските пожари во централна Русија. Земјата и натаму е погодена од топол бран. Во Москва вчера беа измерени 38 степени.
XS
SM
MD
LG