Достапни линкови

Околу 100 повредени во експлозија во фабрика во Кина


При експлозија на фабрика за пластика во Нанџинг во источна Кина биле повредени околу 100 луѓе. Хсинхуа јави дека засега не се знаат причините кои довеле до експлозија.
XS
SM
MD
LG