Достапни линкови

Сејдиу:за Косово настапува нова ера


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу кој е во посета на Албанија, заедно со неговиот албански колега Бамир Топи побарале од Србија да го признае Косово и да покаже поголема подготвеност за соработка во регионот. Тие се убедени дека ќе има нови признавања на Косово по мислењето на Меѓународниот суд за правда. Мислењето на Судот претставува благослов, и за Косово сега пристигна нова ера, изјавил Сејдиу.
.
XS
SM
MD
LG