Достапни линкови

Престрелка на пазар во Русија, 2 загинати


Намалку двајца луѓе загинале во престрелки на пазар во рускиот јужен град Самара, кога 6 воорижени луѓе почнале да пукаат врз обезбедувањето на пазарот. Во соопштението на руската истражувачка комисија се вели дека напаѓачите пристигнале со 3 автомобили, почнале да пукаат врз пазарот а потоа си отишле. При престрелката се повредени уште 5 луѓе.
XS
SM
MD
LG