Достапни линкови

Форум во Ханој за тензиите меѓу Северна и Јужна Кореа


Најголемиот безбедносен форум во Азија ќе се одржи денеска во Ханој, главниот град на Виетнам. На состанокот се предвидени дискусии за тензиите меѓу Северна и Јужна Кореа по инцидентот во кој беше потонат јужнокорејски брод, при што загинаа четириесет и шестмина морнари. На средбата исто така е предвидена и дискусија за продолжување на преговорите меѓу Обединетите нации и Северна Кореа во врска со севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG