Достапни линкови

Шеснаесетти Сараевски филмски фестивал


Денеска во главниот град на Босна и Херцеговина ќе се отвори шеснаесеттиот Сараевски филмски фестивал. Организаторите на настанот информираат дека за манифестацијата се пријавиле повеќе од 200 учесници од целиот свет. Во конкуренцијата за главната награда на дводневниот настан се влезени девет филмски наслови.
XS
SM
MD
LG