Достапни линкови

Израелскиот Претседател Перез во посета на Словенија


Израелскиот Претседател Шимон Перез денеска ја започнува дводневната посета на Словенија. Перез на Брдо кај Крањ со Претседателот Данило Тирк ќе разговара за економската соработка, Блискиот Исток и Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG