Достапни линкови

Средба Меркел- Медведев


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја почнува турнејата во чии рамки ќе ги посети Русија, Казахстан и Кина. Првиот ден Меркел во Екатеринбург ќе се сретне со рускиот претседател Дмитри Медведев. Тие ќе разговараат меѓу другото и за европската безбедност, соработката на Русија со ЕУ и НАТО, како и за билатералната трговија.
XS
SM
MD
LG