Достапни линкови

Британија го одзеде државјанството на една од руските шпиони


Владата на Велика Британија соопшти дека и го одзела британското државјанство на Ана Чепмен, една од руските шпиони уапсени во САД неодамна. Чепмен претходно живееле во Британија и има британски пасош и државјанство затоа што е омажена за Британец.
XS
SM
MD
LG