Достапни линкови

Нов начелник на штабот на КФОР


Бригадниот генерал Вилтон Скот Горске е новиот началник на штабот на КФОР,соопштуваат од командата. Горске ќе камандува и ќе пружа контрола и подршка на НАТО силите на Косово кои бројат повеќе од 14 илјади припадници од 30 различни нации.
XS
SM
MD
LG