Достапни линкови

Француски воен брод вплови во Батуми - Грузија


Француски воен брод пристигна во грузиското црно морско пристаниште Батуми. Француската фрегата ќе учествува во 4 дневни вежби со грузиските сили. Грузија се обидува да воспостави поблиски врски со Запад и со НАТО по доаѓањето на Микаил Саакашвил на власт во 2003. За Русија посетата на воени бродови на НАТО е провокација.
XS
SM
MD
LG