Достапни линкови

Израел нема да и се извини на Турција


Израел нема да се извини на Турција за убиството на деветте нејзини државјани кои беа на бродот кој носеше помош за појасот Газа Премиерот Бенјамин Нетанјаху изјави дека Израел жали за загубата на животите но не сакаше да се извини за да си ги заштити своите војници. Тој изјави дека сака да избегне понатамошни штети во односите меѓу Израел и Турција. А исто така потврди дека еден од неговите министри ќе се сретне со турски преставник оваа недела , и средбата ќе биде на највисоко ниво за да се оствари контакт меѓу двете земји
XS
SM
MD
LG