Достапни линкови

Се срушил мал авион во Германија, 2 загинати


Двајца луѓе загинале во јужна Германија денеска кога се урнал авионот со кој се превезувале, соопштува полицијата. Портпаролот
на полицијата соопштил дека малиот авион не успела да се вивне во височина и паднал веднаш по полетувањето. Жртвите неможеле веднаш да се идентификуваат зошто биле изгорени, соопштила полицијата.
XS
SM
MD
LG