Достапни линкови

Во Авганистан загинале 7 градежни работници


Седум авганистански градежни работници биле убиени денеска во експозија на бомба во централен Авганистан. Министерот за внатрешни работи изјавил дека експлозивот во автомобилот бил активиран со далечински управувач. До сега никој не презел одговорност за настанот.
XS
SM
MD
LG