Достапни линкови

Сообраќајна несреќа во Индија, 18 загинати


Во судар на камион со два трактори во кои се превезувале сватови во Јужна Индија, загинале 18 луѓе, а 19 се повредени ,соопштува индиската полиција. Меѓу загинатите е и младоженецот. Илјадници луѓе гинат годишно во Индија во сообраќајни несреќи поради старите возила, лошите патишта и невнимателното возење.
XS
SM
MD
LG