Достапни линкови

Бомби и ракетни напади во Авганистан


Едно дете загинало а 18 луѓе се повредени во две последователни експлозии на бомби во јужниот дел на Авганистан. Експлозиите се случиле во близина на една банка и едно училиште, соопштил портпаролот на провинцијата Хелманд. Според властите нападите биле насочени кон цивили. Во источниот дел пак на Авганистан, во ракетен напад од страна на бунтовниците загинале 2 деца, а повредени биле 4 луѓе, соопштуваат од министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG