Достапни линкови

Турски бунтовници убиле 7 турски војници


Седум турски војници биле убиени, а осуммина повредени во напад извршен од курдски бунтовници во Југоисточна Турција, во близина на иранската граница. Нападот е извршен во близина на градот Шемдинли, во областа Хакари. Во реонот се испратени дополнителни воени единици, а судирите меѓу армијата и бунтовниците продолжуваат. Како одговор на курдскиот напад, турската армија бомбардирала позиции на бунтовниците на Курдската работничка партија во Северен Ирак
XS
SM
MD
LG