Достапни линкови

КФОР:Интегритетот на Косово загарантиран


Интегритетот на Косово е загарантиран и нема да има никакви поделби, изјавил деенска командантот на КФОР, Маркус Бентлер. Тој изјавил дека се уште постојат безбедносни проблеми во земјата, а рекол и дека ситуацијата во северниот дел од Косово може да се реши само со политички средства. Бентлер рекол дека силите на КФОР ќе се повлечат од земјата кога безбедносната ситуација ќе се стабилизира.
XS
SM
MD
LG