Достапни линкови

Претседателот Иванов во Истанбул


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, по покана од турскиот претседател Абдула Ѓул денеска ќе присуствува на третата конференција за интеракција и градење мерки на доверба во Азија што ќе се одржи во Истанбул. Тој ќе има и свое обраќање, на кое ќе зборува за правците на македонската надворешна политика. На маргините на конференцијата претседателот Иванов вчера оствари средби со претседателите на Казахстан и на Азербејџан, Нурсултан Назарбаев и Илхам Алиев.
XS
SM
MD
LG