Достапни линкови

Од хероин од Авганистан за 10 години починале 1 милион луѓе


Шефот на руската служба за контрола на наркотици изјавил дека хероинот од Авганиста во изминатата деценија убил повеќе од еден милион луѓе. Авганистан е најголемиот произведувач на хероин во светот. Шефот на руската служба изјавил дека во Русиај од хероин изминатите 10 години починале повеќе од 30 илјади луѓе. Москва ги критикуваше Соединетите држави што нецелосно ги спореведуваат анти- дрога кампањите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG