Достапни линкови

Во Истанбул протести против Израел


Илјадници луѓе со турски и палестински знамиња се собраа денеска во Истанбул во поддршка на жртвите на израелската рација во понеделникот. Протестите се одржаа пред џамијата каде што бил одржан помен за еден од деветтемина турски активисти убиени кога израелските војници спречија бродови со хуманитарна помош да влезат во Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG