Достапни линкови

Ештон и Филе ќе присуствуваат на форумот ЕУ - Западен Балкан


Шефицата на дипломатијата на ЕУ Кетрин Ештон, како и евро комесарот за проширување Штефан Филе ќе присуствуваат на собирот ЕУ – Западен Балкан, соопшти синоќа министерството за надворешни работи на БиХ. Цел на собирот е подршка на европската перспектива на Западен Балкан. Со цел пак да се обезбеди учество и на Србија и на Косово учеснците по формулата Гимних, ќе се преставуваат по своите имиња а не и по функциите.
XS
SM
MD
LG