Достапни линкови

Втор ден од посетата на премиерот Груевски на Мароко


Македонскиот премиер Никола Груевски ја продолжува посетата на Мароко. За денеска е предвидена презентација на можностите за бизнис во Македонија пред поголем број марокански бизнисмени, со цел зголемување на економската соработка и трговската размена меѓу двете земји. Вчера Груевски имаше средби со неговиот колега Абас Ел Фаси и со други високи претставници на Мароко.
XS
SM
MD
LG