Достапни линкови

Роднините на Бакиев може да предизвикаат немири?


Приврзаници на екс-претседателот Курманбек Бакиев може да финансираат групи кои ќе предизвикуваат немири во јавноста со цел да се дестабилизира Киргистан, рече шефот на киргистанската безбедноста служба. Забелешките на Кенешбек Дуишебаев следат по неуспешните напори за пронаоѓање на роднините на поранешпниот лидер кои се товарат со кривични обвинениа. „Се додека не се затворат роднините на екс-претседателот Бакиев, на нестабилноста ќе и нема крај“ рече денеска Дуишебаев.
XS
SM
MD
LG