Достапни линкови

Работнички и Тетекс во финалето на фудбалскиот куп


Екипите на Работнички и на Тетекс ќе се судрат во финалето на македонскиот куп. Во полуфиналето Работнички беше подобар од битолски Пелистер, а Тетекс го победи Скопје. Терминот за одигрување на финалето ќе биде одреден дополнително, откако првичниот датум 24 мај беше откажан.
XS
SM
MD
LG