Достапни линкови

Генералите Готовина и Адеми на листата на САД за контрола на имот


Хрватските генерали Анте Готовина и Рахим Адеми се на листата на Американската канцеларија за контрола на странскиот имот, на која се наоѓаат лица поврзани со тероризам, јавија денеска хрватските медиуми.
Готовина и Адеми на листата се ставени при нејзиното последно обновување на 28 април.
XS
SM
MD
LG