Достапни линкови

Убиен милитант на Хамас во Израел


Израелските безбедносни сили соопштија дека убиле милитант на Хамас. Портпаролот на вооружениот тим во кој биле вклучени полицајци, војници и припадници на специјална единица рече дека во престрелка во куќа во јужниот дел на земјата бил убиен Али Сувети. Властите ја обиколиле куќата и го застрелале милитантот откако тој одбил да се предаде. Убиениот беше осомничен за извршување на неколку вооружени напади од 1999 до 2004 година.
XS
SM
MD
LG