Достапни линкови

4-ца милитанти убиени во американски ракетен напад во Пакистан


Најмалку 4-ца исламистички милитанти загинале при денешниот ракетен напад на американско безпилотно летало врз нивните засолништа во северо-западниот дел на Пакистан. Ова е втор ваков напад во тој регион во последните 48 часа.


XS
SM
MD
LG