Достапни линкови

Во Киргистан протести на приврзаниците на Бакиев


Приврзаниците на остранетиот Претседател на Киргистан Курманбег Бакиев денеска протестираа во јужниот град Џалалабад. Околу 1500 луѓе носеа пароли притов привремената влада. Бакиев ја напушти земјата и отпатува за Казахстан осум дена по крвавите протести против неговото владеење во Киргистан.
XS
SM
MD
LG