Достапни линкови

Земјотрес во Авганистан


Земјотрес со интезитет од 5,3 степени по Рихтеровата скала го погоди денеска централниот дел на Авганистан. Американската геолошка служба соопшти дека епицентарот на земјотресот е на речиси 200 километри одалеченост од главиот град Кабул. Сеуште нема податоци дали има жртви и колкава е предизвиканата материјална штета.
XS
SM
MD
LG