Достапни линкови

Самит на лидерите на Бразил, Русија, Индија и Кина


Лидерите на едни од најголемите светски економии- Бразил, Русија, Индија и Кина ќе се соберат денеска во престолнината на Бразил на дводневен самит. Ова е втор нивни самит, на кој се очекува тие да го обноват повикот да се зголеми важноста на нивниот збор во глобалниот економски поредок.
XS
SM
MD
LG