Достапни линкови

Обама: регулаторна реформа треба побрзо да поминува низ Сенатот


Финансиската регулаторна реформа треба побрзо да поминува низ Сенатот, изјави денеска американскиот претседател Барак Обама. Тој додаде дека е подготвен да разговара со неговите противници за „способноста за побрзо движење низ пакетот за финансиска и регулаторна реформа“. САД не можат да си дозволат никакви заобиколувања во услови кога на економијата и се заканува колапс, рече Обама.
XS
SM
MD
LG