Достапни линкови

Самоубиствен напад во Авганистан


Авганистанската влада соопшти дека во денешниот напад на бомбаш самоубиец во градот Џалалабад загинал еден цивил, додека 15 други биле ранети. Се наведува дека цел на нападот бил еден конвој на НАТО кој минувал низ градот.
XS
SM
MD
LG