Достапни линкови

ЕУ ја поздрави српската декларација за Сребреница


Европската унија ја поздрави декларацијата на српскиот паралмент со извинување за масакрот во Сребреница како важен чекор напред. Унијата подолго време бара апсење на поранешниот шеф на силите на босанските срби генерал Ратко Младиќ кој Хашкиот трибунал го обвини за масакрот во Сребреница кога беа убиени околу 8 илјади бошњаци.
XS
SM
MD
LG