Достапни линкови

Документарецот за Тито и „Фарма“ поинтересни од Хари Потер


Докуменатарниот филм за поранешниот југословенски лидер Јосип Броз Тито е погледан од Хари Потер во Хрватска. Додека на државната хртватска телевизија се емитувала втората епизода од докуметарниот филм, на приватна телевизија во исто време се емитувал филмот “ Хари Потер и огнениот пехар“ а на друг ТВ канал се емитувало реалното шоу „Фарма“ . Според мерењето на гледаноста , победник е документраниот филм за Тито кој имал гледаност од 14 , 9 проценти. Вторангирана е Фарма со 14,1 и на трето место е филмот со Хари Потер со гледаност од 11 проценти.
XS
SM
MD
LG