Достапни линкови

Британија ќе протера изреалски дипломат?


Британија ќе протера израелски дипломат поради сомнение за злоупотреба на британските пасоши во убиството на еден од водачите на палестинскиот Хамас во Дубаи, пренесуваат британските медиуми. Британското министерство за надворешни работи не ги коментира овие информации, но најавено е дека денеска шефот на дипломатијата, Дејвид Милибанд ќе зборува во Парламетот за истрагата на овој случај.Во меѓувреме Франција отвори истрага за употребата на француски пасоши од луѓе кои биле инволвирани во убиството.
XS
SM
MD
LG