Достапни линкови

Воениот фоторепортер на Си Ен Ен Маргарет Мот почина од рак


Воениот фото-репортер на Си Ен Ен Маргарет Мот почина од рак на дебелото црево на 59 години.
Таа преживеа речиси фатална рани на лицето за време на снимањето на војната во Босна и Херцеговина на почетокот на 90-тите години. Мот покриваше воени конфликти и во земјите на поранешниот Советски Сојуз, работеше на Средниот Исток, а ги покри и немирите по атентатот на Иднира Ганди во 1984 година.
XS
SM
MD
LG