Достапни линкови

Црвенковски: Многу луѓе мислат дека може да се повтори конфликтот


Лидерот на опозициската партија СДСМ, Бранко Црвенковски денеска изјави дека средбите на македонскиот и грчкиот премиер
се добри, но оти таквите средби не можат ништо посебно да направат, како што вели тој, ако во меѓувреме не се одвиваат преговори. Тој изрази надеж дека работата конечно ќе тргне напред. Тој додаде дека меѓуетничките тензии се на високо ниво и како што вели тој, голем број луѓе сметаат дека може да се повтори конфликтот од 2001-ва.
XS
SM
MD
LG