Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево и малку потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен западен ветер. Утринската температура се движи од минус шест до нула, а дневната ќе биде од девет до 17 степени. Во Скопје ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Утринската температура се спушти до минус еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG