Достапни линкови

ЕК ја критикува Британија


Европската Комисија ја критикува британската влада за буџетските планови. Во соопштението на Комисијата е наведено дека британската фискална програма не гарантира дека ќе го намали дефицитот до планираниот рок.Опозициската конзервативна партија тврди дека премиерот Гордон Браун не успеал да ги држи под контрола државните финансии.
XS
SM
MD
LG