Достапни линкови

Обама ќе ги донира парите од Нобеловата награда за мир


Американскиот Претседател Барак Обама ќе ги донира 1,4 милиони долари од неговата Нобелова награда за мир на добротворни организации за помош на студенти, ветерани и за семејствата на жртвите од земјотресот на Хаити.
Обама ја доби Нобеловата награда за мир во декември за неговите напори за зајакнување на меѓународната дипломатија и соработка меѓу народите.
XS
SM
MD
LG