Достапни линкови

Ахмадинеџад во Авганистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска се очекува да допатува во Авганистан, на разговори со својот колега Хамид Карзаи. Ова е прва посета на Ахмадинеџад на иранскиот источен сосед, откако и двајцата претседатели лани беа реизбрани на спорни избори. Оваа посета првично беше планирана за понеделникот, меѓутоа е одложена за денеска.
XS
SM
MD
LG