Достапни линкови

НАТО ги суспендира косовските безбедносни сили


НАТО силите соопштија дека ги суспендираат косовските безбедносни сили на неопределено време поради прекршување на мандатот. Официјалната причина за одлуката е „појава на вооружена гарда што не е во согласност со немилитантниот стил на силите“.
XS
SM
MD
LG